Свет

Откриен идентитетот на рускиот војник кој стана познат по борбата со украинските мини со голи раце (ВИДЕО)

Рускиот војник, кој стана познат откако на Интернет се појави видео, на кое тој, лежејќи во ров со голи раце, фрла гранати исфрлени од дронот на Вооружените сили на Украина, се покажа дека е пешадинец од Ленинградската област. Како што е соопштено во прес-службата на владата на Ленинградската област, регионот е горд на храброста на својот сонародник.

Алексеј, тоа е името на херојот, служи во 138-та посебна моторизирана бригада стационирана во селото Каменка во областа Виборг во регионот Ленинград.

„Овие написи под наслов „Рускиот војник е непобедлив“ се проширија низ целиот свет. Горди сме на храброста и реакцијата на нашиот сонародник. Им благодариме на командантите за нивната обука! Сите војници на бригадата имаат голема воена среќа “, соопшти владата на Ленинградската област.

Имајте на ум дека храбрите акции на руската војска беа дискутирани ширум светот. Војникот бил погоден од украински дрон. Неколку пати од беспилотно летало биле фрлани гранати во ровот, но војникот мирно, една по друга, ги фрлал на сите страни на тој начин што се активирале на безбедно растојание.

Се покажа дека борецот е еден од војниците на 138-та одделна гардиска моторизирана бригада. При тој напад тој преживеал, но сепак бил повреден, добил терапија и сега е здрав. Самиот настан се случиле во март во регионот Харков

 

 

Related posts

Leave a Comment