Свет

ПЕСКОВ ДО ЗАПАДОТ: Го туркате светот кон АПОКАЛИПСА!

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја коментираше можноста за војна „сите против сите“, велејќи дека Москва се надева дека Западот сè уште има „барем една унца“ политичка волја и разум.

– Туркате кон апокалипсата. Да бидеме конструктивни. Се надеваме дека Западот сè уште има малку политичка волја и политичка смисла“, изјави Песков за телевизијата „Русија 1“.

Што се однесува до Русија, додаде Песков, нејзиниот политички разум е „целосно зачуван“.

Тоа секако е точно, не се сомневам во тоа – нагласи портпаролот на рускиот претседател.

Related posts

Leave a Comment