Свет

Песков: Настанот во Буча е добро оркестрирана трагична претстава

Kremlin strikes back at Ukrainian attack on Belgorod fuel depot - Russian  Politics & Diplomacy - TASS

 

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска изјави дека какви било обвинувања против Русија во врска со настаните во Буча не само што се неосновани, туку се „добро оркестрирано трагично шоу“.

„Фокусирајќи се на спроведување истрага за ситуацијата во Буча, треба да размислиме дали е навистина можно да се спроведе непристрасна и неутрална истрага“, рече Песков, пренесува ТАСС.

Related posts

Leave a Comment