Свет

Песков: оружјето доставено до Киев нема да ја спречи Русија да ја заврши воената операција

Песков: оружјето доставено до Киев нема да ја спречи Русија да ја заврши воената операција

Оружјето доставено до Киев од западните земји нема да ја спречи Русија да ја заврши воената операција, изјави Дмитриј Песков, прес-секретар на рускиот претседател, во интервју за францускиот LCI.

„Постои отпор и материјална штета предизвикана од набавката на ова оружје. Но, ова оружје не е доволно да ја запре нашата офанзива, нема да не спречат да ги постигнеме нашите цели“, рече портпаролот на Кремљ.

Related posts

Leave a Comment