Регион

Повеќе од 500 бегалци пристигнаа во Лезбос

 

Атина – 13 бродови со 546 бегалци пристигнале на грчкиот остров Лезбос.

Според информациите, мигрантите и бегалците биле видени од страна на грчката крајбрежна служба во северниот дел на островот.

Бранот бегалци и мигранти на грчките острови се зголеми во минатото.

Германската канцеларка Ангела Меркел и грчкиот премиер Киријакос Микотакис исто така разговараа за ова прашање за време на неговата посета на Германија.

Related posts

Leave a Comment