Реакции

Поранешен пратеник на СДСМ распали по сопартијците: Не жица, не дедо, баба, не мама, тато… и деца и внуци и правнуци ќе продаат издродиве!

 

Поранешниот пратеник на СДСМ Благоја Стојановски жестоко ги критикуваше своите сопартијци поради погубните национални и идентитетски политики.

Тој на својот фб профил ги прозва поранешниот премиер Бучковски и сегашното раководство на партијата, дека распродаваат се што е македонско.

Сега веќе е јасно дека дечкиве имаат се шитнато. Прво се праат дека биле у подрум и ништо ни виделе ни прочитале, Па после рано е да одлучат и чекаат сите други да донесат одлука за НАС, и полека ги пуштаат гавазите (на пример еден одвратен бивш премиер што многу личи на Гаргамел и до сега требаше да скапе у Идризово) да кажуваат дека Францускиот предлог е добар…Не жица, не дедо, баба, не мама, тато… и деца и внуци и правнуци ќе продаат издродиве…односно веќе продале, само сега ја бараат формата како тоа да ни го соопштат…, напиша Стојановски.

Related posts

Leave a Comment