Свет

ПО ТАТКОТО И СИНОТ : СЕНАТОТ ВО САД ПОКРЕНА ИСТРАГА ЗА СИНОТ НА БАЈДЕН, ХАНТЕР

Senate Committee Authorizes Subpoena in GOP's Hunter Biden-Burisma ...

Сенатскиот комитет за територијална безбедност и државни работи одобри денеска сослушување во врска со истрагата против Хантер Бајден, син на поранешниот потпретседател на САД Џо Бајден и демократски ривал на претседателот Доналд Трамп на претстојните претседателски избори, објави Ројтерс.

Одлуката беше донесена со партиски гласови – сите републиканци гласаа „за“, а сите демократи „против“ истрагата на Комитетот на Сенатот за работите на Хантер Бајден со компанијата Буризма во Украина.

Републиканската партија има мнозинство во Сенатот.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!