Свет

Првата дама на САД е позитивна на корона

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на корона вирусот и има благи симптоми, соопшти денеска Белата куќа.

Таа ќе престојува во приватна резиденција во Јужна Каролина, а ќе се врати во Вашингтон по два последователни негативни тестови, објави Ројтерс.

Американскиот претседател Џо Бајден беше заразен со корона вирусот пред неколку недели.

Related posts

Leave a Comment