ХРОНИКА

Претепан новинарот Зоран Божиновски

Синоќа е претепан новинарот Зоран Божиновски, кој со тешки телесни повреди е пренесен во болница. Според некои портали причина за нападот врз Божиновски е серијалот објавен од него за наводен криминал во РЕК Битола и ЕСМ каде директор е Васко Ковачевски.

Љупчо Палевски на својот фб профил објави фотографии од здравствената состојба на Божиновски и ги посочи Ковачевски и екс премиерот Зоран Заев како нарачатели на нападот.

Вечерва ХИЕНИТЕ на ПОСЕРКОТО, ЗАЈЕБ, ВАСКО Електричарот клептомански кој и да е, ОЛИГАРХИСКИТЕ ХИЕНИ се во ГЛУТНИЦА, така крадат и така тепаат ЛУЃЕ…

Очигледно овој што ова го направил, од прилика знам и кој е малоумникот кој пратил КУРТОНИ со КАЧУЛКИ на глава кај ЗОКИ пред зграда, ќе наебе квалитетно, КЛОШАРОТ Мијале е мала беба за разлика од овој кретен и овој настан..ВЕТУВАЊЕ е ОВА, пишува Палевски.

 

 

Related posts

Leave a Comment