Македонија

Приведен поранешниот директор на централниот регистар, Андреа Поповски

 

Приведен е поранешниот в.д директор на централен регистар, Андреа Поповски, но за сега не се открива за што точно е осомничен.

Од финнсиската полиција за Телма велат дека има и други осомничени, но дека тие не се приведени.

Појаснување за ова, финансиската полиција најавува за утре.

Инаку, Поповски е кадар од ВМРО-ДПМНЕ и беше на чело на централен регистар три години, од 2014 до 2017 година.

Related posts

Leave a Comment