Свет

Припадници на Азов бегаат од руските напади право во смрт(ВИДЕО)

Припадниците на Азов бегаат од руските напади

Рускиот новинар Семјон Пегов , кој ги следи случувањата во Украина откако Русија започна воена операција на 24 февруари, објави ново видео од Мариупол на кое, наводно, се гледа како членовите на украинскиот нацистички баталјон Азов бегаат преку полјани од претстојните воздушни напади на ДНР.

Тој на својот профил објави наводно ексклузивна снимка од дрон на која се гледа како „50 борци од неонацистичката група Азов бегаат при нападот на  авионтеи од баталјонот „Сомали“ на нивните позиции.

 

Related posts

Leave a Comment