Свет

Продолжува семејното проклетство : Внуката на Роберт Кенеди и нејзиниот син (8) пронајдени мртви

ПРОДОЛУВА МАЛТИЧНА ПОВЕЕ: Внуката на Кенеди и нејзиниот син (8) пронајдени мртви

Внуката на убиениот американски сенатор Роберт Ф. Кенеди и нејзиниот син (8) беа пронајдени мртви во Мериленд, откако беше пријавено нивното исчезнување.

Мејв Кенеди Таунсенд Мекини (40) и нејзиниот син биле на бродот.

Нејзиниот сопруг Дејвид Мекин потврди за „Вашингтон пост“ дека неговата сопруга и нивниот син се водат за исчезнати. Тој не кажа дали е пронајден нивниот брод. Сепак, полицијата соопшти дека бродот што одговара на описот е пронајден во областа на заливот.

Според полицијата, двајцата наводно се качиле на бродот во обид да ја вратат топката, но силните ветрови го превртеле чамецот.

За потсетување, тие во петокот исчезнаа во Мериленд, а наскоро беше пронајдено празно кану во близина на местото на нивното исчезнување.

Мејв Кенеди, Таунсенд Мекин и нејзиниот син Гедеон исчезнаа во заливот Чезапикеј во близина на Минеаполис, а нејзиниот сопруг Дејвид Мекин ја потврдија веста.

Related posts

Leave a Comment