Свет

Пукање во Тексас,има повредени и убиени меѓу кои и напаѓачот

 

Во престрелките во областа Мидленд и Одеса во западен Тексас, има загинати и повредени. 

Ен-Би-Си наведува дека полицијата потврдила дека загинале најмалку пет лица, меѓу кои и напаѓачот, а 21 се повредени. 

Напаѓачот е убиен кај Синерги во Одеса. Полицијата соопшти дека тој бил на возрзст од околу 30-ти години.

Нема други напаѓачи. Полицијата првично веруваше дека  биле двајца напаѓачи во две одделни возила и пукале кон минувачите.  

Градоначалникот на Мидленд, Џери Моралес изјави за Си-Ен-Ен дека напаѓачот е убиен на паркинг во кино сала. Тој рече дека не знае ништо за осомничениот или кој бил неговиот мотив. 

 

Related posts

Leave a Comment