Свет

Путин нареди формирање на работна група за борба против коронавирусот

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша одлука за формирање на работна група во Државниот совет за борба против ширењето на коронавирусот, соопшти Кремљ.

Работната група ќе ја предводи градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанјин .

Работната група ќе вклучува уште 18 члена, меѓу кои и вицепремиерот Андреј Белошов и други.

Путин исто така им препорача на шефовите на регионите каде се појави коронавирусот да учествуваат во работата на работна

Related posts

Leave a Comment