Македонија

Работник паднал од 8,5 метри висина и починал

 

На 27.07.2019 година околу 14,50 часот во Струга пријавено е дека од покрив на објект сопственост на приватна фирма што се наоѓа во индустриската зона на магистралниот пат Струга – Ќафасан, од висина од околу 8,5 метри паднал работникот В. С. (48) од Скопје и починал. Увид на лице место извршила увидна екипа од  Струга, а од страна на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

 

Related posts

Leave a Comment