Свет

Ротердам: Двајца повредени на протест против корона ограничувањата(ВИДЕО)

Најмалку две лица се повредени денеска на протест против ковид пропусниците во холандскиот пристанишен град Ротердам.

Вистинска војна се водела на улиците на овој град.Насекаде се слушаа истрели од огнено оружје, а на социјалните медиуми кружат вознемирувачки снимки на погодени од куршуми.

Холандските медиуми наведуваат дека полицијата употребила и водени топови за да ја растера толпата која запалила полициски возила.

 

Related posts

Leave a Comment