Свет

Русија му воведе санкции на Бајден

РУСИЈА воведе санкции против американскиот претседател Џо Бајден, државниот секретар Антони Блинкен и други американски претставници, се вели во денешното соопштение на руското Министерство за надворешни работи.

„Како одговор на серијата санкции без преседан… од 15 март оваа година, руската „стоп листа“ ги вклучува врз основа на реципроцитет претседателот Џо Бајден, државниот секретар А. Блинкен, секретарот за одбрана Л. Остин и заедничките началници на Персоналот М. Мили и голем број шефови на оддели и познати личности“, се вели во соопштението.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!