Свет

РУСИЈА НА НОЗЕ: С-400 на улиците на Крим (ВИДЕО)

Систем за противвоздушна одбрана С-400

Првата проба на воената парада по повод 76-годишнината од победата во Втората светска војна се одржа во понеделникот вечерта во Симферопол, соопшти Министерството за внатрешна политика, информации и комуникации на Република Крим.

„Првата проба на Парадата на победата се одржа во Симферопол. „Парадни единици составени од мажи и жени поминаа низ централната улица, како и колона воена опрема, меѓу кои имаше и оклопни транспортери, противвоздушни ракетни системи С-400 и ракетни системи „ Град “ “ , се вели во соопштението.

Следните проби ќе се одржат вечерта на 5 и 7 мај.

Во тоа време сообраќајот ќе биде блокиран на централната авенија Киров и соседните улици.

Loading...

Related posts

Leave a Comment