Свет

Рускиот „Алигатор“ кошмар за Украинците: Целосно уништи украински конвој (ВИДЕО)

ЕПА-ЕФЕ / МАКСИМ ШИПЕНКОВ
Министерството за одбрана на Руската Федерација објави видео од акцијата на руските јуришни хеликоптери Ка-52 кои уништија конвој украинска опрема за време на акцијата.

Related posts

Leave a Comment