Свет

Руските нуклеарни сили имаат вежби, учествуваат илјада војници

Rusi održavaju nuklearne vježbe

Околу 1.000 војници се обучуваат за интензивни маневри користејќи повеќе од 100 возила, вклучително и лансери на интерконтинентални балистички ракети Јарс, соопшти Министерството.

Руските нуклеарни сили одржуваат вежби во провинцијата Иваново, североисточно од Москва, објави во средата новинската агенција Интерфакс, повикувајќи се на руското Министерство за одбрана.

Околу 1.000 војници се обучуваат за интензивни маневри користејќи повеќе од 100 возила, вклучително и фрлачи на интерконтинентални балистички ракети Јарс, соопшти Министерството.

Related posts

Leave a Comment