Свет

САД НА РАБОТ НА ГРАЃАНСКА ВОЈНА: ЖЕНА ПОГОДЕНА ВО ВРАТ ОД СТРАНА НА ПОЛИЦИЈАТА(ВИДЕО)

 

Приврзаниците на сеуште актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, влегоа во конгресот и ја прекинаа седницата на која требаше да се потврди победата на Џо Бајден

Набрзо потоа почнаа судири помеќу полицијата и демонстрантите.

Американските медиуми јавуваат дека полицијата застрелала жена во вратот.

 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!