Регион

Сали Бериша: Вечерва цунами од народот против Еди Рама

 

 

Неколку часа пред почетокот на протестите на обединетата албанска опозиција, закажани за 20 часот во Тирана, пред владината зграда, како и пред парламентот и министерството за внатрешни работи полицијата постави метални огради со жица.

Се најавува дека за безбедноста ќе се грижат помеѓу 1.300 и 1.500 полицајци.

Во меѓувреме, почесниот претседател на опозициската Демократска партија и екс премиер на Албанија, Сали Бериша, најави „големо цунами“ од албанскиот народ против премиерот Еди Рама.

 

Извор : Алсат М

Related posts

Leave a Comment