МакедонијаПолитика

Само во Белизе премиерот е и министер за финансии и го знаат по криминал – Антонио Милошоски

 

 

Жестока дебата се водеше денеска во Парламентот по повод гласањето за реконструкцијата на Владата. Премиерот Зоран Заев се повлече од идејата да биде и Премиер и министер за финансии, а обраќање и критика имаше Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.

– Само во Белизе премиерот е и министер за финансии, и воедно е најспоменуван за криминал, рече Милошоски од собраниската говорница.

 

 

Related posts

Leave a Comment