Македонија

СДСМ ВО КАРАНТИН : Заразената докторка пред неколку дена била гостинка на свадбата на генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски

Фотографија на Ljupcho Nikolovski.

На свадбата на Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски од пред неколку дена меѓу присутните гости беа високи функционери на СДСМ  во кои спаѓа и директорката на Кожната клиника Нина Цаца Билјановска за која денес беше потврдено дека е заболена од коронавирус.

Директорката заболена од коронавирус била пријавена во МЗ од нејзините колеги, а таа им се заканувала со откази

Од тука логички е стравот кај членовите на владеачката партија за можноста Билјановска да заразила многу од функционерите кои биле присутни на свадбата меѓу кои биле и претседателот Заев, Радмила Шекеринска и многу други.

Билјановска минатата недела била на состаноци во седиштето на СДСМ на Бихаќка како и на координациите за листи на пратеници кои активно се случуваа во овој предизборен период.

 

Related posts

Leave a Comment