Македонија

Се приведува Катица Јанева?

 

Улицата во која се наоѓа домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Скопје е блокиранa , која во моментов се приведува.

Таа вчера повеќе од четири часа даваше исказ во обвинителството за гонење криминал и корупција во врска со случајот „Рекет“.

Како што дознаваме, се приведуваат лица на повеќе локации во Скопје.

За денеска во 14 часот во врска со случајот „Рекет“ е најавена прес конференција на Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Related posts

Leave a Comment