Регион

Се тресеше Атина – силен земјотрес ги испаничи граѓаните

Земјотрес со јачина од 5.2 степени според Рихтеровата скала предмалку ја погоди Грција.

Земјотресот е на длабочина од 10км на 129 км од главниот град Атина.

Related posts

Leave a Comment