Занимливости

Симпсонови ги предвиделе мајмунските сипаници(ФОТО)

СИМПСОНСИТЕ ПРОГНОЗИРААТ РЕТКА БОЛЕСТ КОЈА ГО ОГЛАСУВА СВЕТОТ?  Дали е можно, до МРЕЖИ!  (ФОТО)

На Твитер се појави слика од култната серија Симпсонови , а епизодата од 1998 година наводно зборува за божици мајмунски сипаници кои завладеале со светот.

Се вели дека Симпсонови досега „предвиделе“ еден куп работи кои на крајот се испоставиле дека се лажно видео, каде две епизоди се монтирани во една.

За овие работи се зборуваше како што ги „предвидуваа“ Симсонови: доаѓањето на Трамп на власт во САД, појавувањето на Лејди Гага на Суперболот, но и коронавирусот и војната во Украина …

Во дваесет и првата епизода од деветтата сезона на серијата, која се емитуваше во 1998 година, Хомер зема мајмун кој му станува домашно милениче. Веднаш до фотографијата од таа епизода, има уште една слика од седумнаесеттата сезона на серијата, емитувана во 2005 година, на која Хомер има сипаници.

Сликите не се поврзани, дури и епизодите не излегоа истата година …

 

 

Related posts

Leave a Comment