Свет

Сириец брутално со меч уби човек во Штудгарт ( Видео 18+ )

Брутално убиство од страна на сириски имигрант кое по многу што потсетува на бруталноста на припадниците на терористичката група ИСИС која токму во Сирија беше најактивна.

Ваквите хорор сцени станаа секојдневие во Германија,откако канцеларката Меркел ги отвори широм вратите за имигрантите од блискиот исток.

36-годишен маж беше избоден до смрт во Штутгарт во средата со оружје опишано како „меч“.

Мажот бил нападнат на улица во доцните попладневни часови, соопшти полицијата.

Сведоците повикаа полиција по нападот, што се случи за време на расправија. Жртвата им подлегна на повредите и покрај напорите за спасување.

Осомничениот побегнал со велосипед.

Подоцна полицијата уапси маж по распишаната  потерница. Осомничениот треба да биде сослушан денес.

Видеото од бруталното убиство погледнете го на следниот линк :

 

https://www.facebook.com/aliceweidel/videos/2336790406356287/

Related posts

Leave a Comment