Свет

Скот Ритер го објави датумот на поразот на Украина

Scott Ritter: Trial begins for anti-war hero shamed by sex sting | The  Independent | The Independent

Во наредните месеци Украина ќе остане без муниција, што ќе доведе до нејзин конечен пораз, изјави пензионираниот разузнавач Скот Ритер во интервју за каналот Јутјуб „Judging Freedom“.

„Западот не може да направи ништо за недостигот на муниција, без разлика колку и да се труди. „Украина ќе остане без муниција ова лето, а кога тоа ќе се случи, сè ќе биде готово“, рече тој.

Во февруари, Ритер предвиде предавање на вооружените сили на Украина до октомври оваа година. Според него, режимот во Киев ќе престане да добива западна опрема до средината на летото и ќе биде поразен наесен.

Според поранешниот советник на шефот на Пентагон, полковник Даглас Мек Грегор, американскиот претседател Џо Бајден ќе мора да ја признае грешката што ја направил во Украина и да се согласи на мировен договор со Москва, во спротивно руската армија ќе го премине Днепар и ќе го окупира Киев. .

Related posts

Leave a Comment