Свет

Според најновите официјални податоци, Бајден двојно помалку гледан од Трамп

ПРИСТИГНИ НОВИ ПОДАТОЦИ: Бајден беше многу помалку гледан од Трамп

Обраќањето на претседателот Џо Бајден на Конгресот во средата вечерта го следеа 22,6 милиони телевизиски гледачи на седумте најголеми американски мрежи, покажуваат податоците на рејтинг компанијата Нилсен објавени во четвртокот.

Бројките укажуваат на пад на телевизиската публика во споредба со првото обраќање на претседателот Доналд Трамп.

На заедничката сесија на Конгресот во 2017 година, Трамп го следеа 48 милиони ТВ гледачи.

Loading...

Related posts

Leave a Comment