Македонија

Стефанова: Од секогаш сум се оградувала од Јанева

 

Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ изјави дека таа од секогаш се оградувала од Катица Јанева и оти нема амбиции да ја преземе лидерската позиција во СЈО. Стефанова додаде дека Специјалното јавно обвинителство е во најтешката состојба од денот на неговото формирање.

Related posts

Leave a Comment