Свет

Столтенберг: Да не се дозволи Русија да ја добие војната во Украина

Столтенберг

ОСЛО – На Русија не треба да и се дозволи да победи во војната во Украина, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.„Во наш интерес е овој вид на агресивна политика да пропадне“, рече Столтенберг во Норвешка.

Related posts

Leave a Comment