Свет

СТРАШНИ СНИМКИ ОД ИСТАНБУЛ: Гори деловна зграда, луѓе панично бегаат во сите правци! (ВИДЕО)

POŽAR U ISTANBULU: Eksplodiralo skladište, stanovništvo u strahu VIDEO

 

На социјалните мрежи со молскавична брзина се појавија голем број видеа од моќната експлозија што го потресе Истанбул.

Експлозијата се случила во деловна зграда, а според турските медиуми, гори голем магацин на логистичка компанија.

По експлозијата избувна пожар и набргу над зградата се надвисна густ црн чад.

Турските медиуми јавуваат дека на местото на експлозијата биле испратени бројни противпожарни бригади од Истанбул и други области.

 

Засега не се познати причините за страшната експлозија и пожарот.

 

 

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!