Регион

Судири со полицијата: Пристанишните работници во Солун се обидуваат да ја спречат испораката на оружје на НАТО за Украина (ВИДЕО)

Во  Солун, пристанишните работници и загрижените граѓани се борат со полицијата во обид да ја спречат испораката на оружје на НАТО за Украина.

Не можејќи да се справи со гневот на демонстрантите, полицијата употреби солзавец и палки.

Неодамна исто така се одржа протест на блокираната железничка пруга, која транспортираше опрема за украинските нацисти до грчкото пристаниште Александрополис.

Related posts

Leave a Comment