Свет

Толпа пијани украински бегалци избодеа до смрт Полско момче во Варшава (ВИДЕО)

Пијани украински бегалци убија младо момче, локален жител на Варшава. Очевидци на интернет објавија снимки од местото на настанот. Тие го снимиле почетокот на тепачката, а потоа и раскрварувањето на младиот човек на подот од продавницата.

Според полското издание на Впрост, толпа „пијани странци“ на 8 мај околу три часот наутро почнале да малтретираат девојка на улицата „Нови свет“. Младо момче кое било во близина решило да се заложи за неа, поради што настанала тепачка. Поради тоа, неколку украински бегалци го претепале момчето на тротоарот, а потоа целосно го избоделе во грб.

 

Жртвата успеала да стигне до најблиската продавница, каде што паднала на подот. Лекарите се обиделе да му помогнат, но повредите му биле премногу сериозни и тој починал.

Полјаците во коментарите на објавеното видео забележуваат дека на снимката јасно се слуша украински говор и се збунети зошто локалните медиуми ги нарекуваат напаѓачите „странци“.

Неделава жителите на Франција почнаа да се жалат на исцрпувачките украински бегалци.

Претходно, секретарот на Советот за безбедност на Русија Николај Патрушев изјави дека бројот на украински бегалци во Европа во блиска иднина ќе биде до 10 милиони луѓе . Имајте на ум дека не сите земји на ЕУ ги прифаќаат посетителите. Така, се почесто Европејците не се шокирани ниту од бројот на бегалците, туку од нивното чудно однесување кон локалните жители.

Related posts

Leave a Comment