Свет

Трамп : Голема почит кон Кина во однос на короната

ВАШИНГТОН – Американскиот претседател Доналд Трамп на својот профил на Твитер напиша дека имал многу добар разговор со кинескиот претседател Си Џинпинг.

 

„Разговаравме детално за вирусот корона кој што опустошува големи делови од нашата планета“, рече Трамп.„Кина помина низ многу што и се здоби со големо искуство во разбирањето на вирусот“, наведе американскиот претседател, додавајќи дека САД и Кина тесно соработуваат на ова прашање и заврши со : „Голема почит“.

 

 

Related posts

Leave a Comment