Свет

ТРАМП НАЈАВИ КЛУЧЕН ПРЕС НА НЕГОВИОТ ПРАВЕН ТИМ: СЕ ДОАЃА НА СВОЕ МЕСТО

Donald Tramp

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека ќе се одржи прес-конференција, за која напиша дека е многу важна.

„многу важна прес-конференција ќе се одржи денес напладне од страна на адвокатите на многу јасен пат до победата. „Сè паѓа на свое место“, објави Трамп.

Пред тоа, Трамп на Твитер напиша дека „изборните измами во Детроит траат со години“.

Тој претходно тврдеше дека службениците на изборниот процес во Детроит во сојузната држава Мичиген биле заплашувани за да ги одобрат резултатите, за кои сметаат дека се лажни.

Трамп беше кандидат на Републиканците на претседателските избори што се одржаа на 3 ноември. Според изборните проекции на некои продемократски медиуми, за победник беше прогласен неговиот противкандидат од редовите на демократите, Џо Бајден , но официјалните резултати од изборите сè уште не се објавени.  

Related posts

Leave a Comment