Свет

Трамп одлучи да се кандидира (ВИДЕО)

Trump Commemorates 9/11 by Bashing Dismal Polling Numbers - Rolling Stone

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека одлучил дали повторно ќе се кандидира за претседател во 2024 година.

Тој изјави дека не станува збор за негова желба, туку за потребата на Америка и ја критикуваше ситуацијата на границата и политиката на властите во САД.

Покрај тоа, тој зборуваше за истрагите, два обиди за потсетување, како и за притисоците со кои се соочуваше секојдневно и со кои се бореше додека беше претседател.

„Секогаш мора да се борите“, рече Трамп и додаде дека многу луѓе попуштаат под притисок на демократите и се плашат.

Да потсетиме, поранешниот американски претседател Доналд Трамп навести, за време на празничниот прием во Белата куќа минатата година, дека може да се кандидира за претседател повторно во 2024 година.

“Поминаа неверојатни четири години. Се обидуваме да имаме уште четири години. Во спротивно, ќе се видиме за четири години”, рече Трамп обраќајќи им се на насобраните, вклучително и на многу членови на републиканскиот национален комитет пред изборите.

Related posts

Leave a Comment