Свет

ТРАМП: Путин ќе ја завземе цела Украина (ВИДЕО)

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп зборуваше за односите со Путин и Украина.

Одлично се согласував со него“. Да бев претседател, на Путин ќе му беше многу подобро бидејќи немаше да ја нападне Украина. Сепак, на крајот ќе ја завземат цела Украина“, изјави поранешниот американски претседател во интервју за Фокс њуз.

Тој претходно „гарантираше“ решавање на конфликтот во Украина во рок од 24 часа по победата на претседателските избори.

 

 

Related posts

Leave a Comment