Свет

Трамп: Светот е во најопасниот период во историјата

Светот дојде, во можеби најопасното време во историјата, изјави поранешниот американски претседател Доналд Трамп во етерот на радио станицата WABC.

„Мислам дека ова е најопасното време во многу, многу години, можеби некогаш“, рече Трамп.

Претходно Трамп изјави дека вината на „глупавата“ администрација на Џо Бајден може да разгори трета светска војна. Според него, со задоволство би згрешил и се надева дека тоа нема да се случи.

Трамп изрази и мислење дека под негово претседателство можело да се избегнат сите актуелни конфликти.

Related posts

Leave a Comment