Свет

Трамп твитна од болница : Ако сакате зголемување на даноците, гласајте за демократите

In First Video From Hospital, Trump Says He Feels 'Much Better,' But Next  Few Days Will Be 'The Real Test'

Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој беше хоспитализиран поради инфекција со вирусот корона, ги повика гласачите преку Твитер да излезат на гласачките места и да гласаат за него.

„Ако сакате зголемување на даноците, најголемо во историјата на нашата земја (што ќе ја уништи нашата економија и работните места), гласајте за демократите“, напиша Трамп.

 

Related posts

Leave a Comment