Свет

Тулси Габард, кандидатката за претседател на САД ја обвини својата држава за креирање на КОВИДОТ(ВИДЕО)

Нема опис за фотографијата.

Американците и луѓето ширум светот само што претрпеа глобална пандемија, веројатно предизвикана од патогени случајно ослободени од биолошка лабораторија. Сепак, моите политички противници не се загрижени за 25+ биолабoраториии во Украинската воената зона, која лесно може да се пробие, ослободувајќи опасни патогени, поттикнувајќи нови , тие ги етикетираат оние од нас кои велат дека мора да преземемеме акција за да спречиме нова пандемија како предавство.

Кандидатката за претседател на САД од редовите на демократите и Потполковник во армијата на САД, Тулси Габард, го изјави ова во емисијата на Такер Карлсон на Фокс Њуз, но емисијата беше веднаш цензурирана од страна на глобалните социјални медиуми.

Во цензурираното видео, Тулси Габард ја напомена и војната во Украина и потенцираше дека:

– САД има прилика да помогне во мировните преговори и да допринесе до брзо разрешување на конфликто во Украинат, но наместо тоа, работи во насока да го продлабочи
– на воено-индустрискиот комплекс му одговара подолготрајна војна, како таа во Авганистан
– Џо Бајден, Хилари Клинтон и Камала Харис го лажат американскиот народ кога велат дека борбата на украинците во себе вклучува и борба за многубројни слободи на американците и дека се исплати инфлацијата створена во име на војната, а дека социјалните медиуми си земаат улога слична на инквизиторите во католичката црква и потенцирањето на овие едноставни вистини го сметат за ерес штетен на воената пропаганда.

Погледнете ги двете забранети видеа:

 

 

Related posts

Leave a Comment