Регион

Уапсени бугарски државјани осомничени дека ограбиле жена од Белград (Видео)

 

Полицијата во Белград уапси две бугарски државјанки под сомнение дека украле паричник од џеб во количка во која се наоѓало  бебето на оштетената жртва вчера во продавница на улицата „Кнез Михајлова“.

Уапсени се НС (1986) и СП (1996), соопшти МУП.

На осомничените им е одредена мерка притвор од 48 часа, а со кривична пријава ќе бидат изведени пред Првото основно јавно обвинителство во Белград.

 

Related posts

Leave a Comment