Македонија

Уапсен Боки 13 !

 

 

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 пред малку е уапсен на Граничниот премин по налог на Јавното обвинителство Скопје.

Неофицијално, апсењето е на барање на обвинителството за организиран криминал. Тој попладнево е упасен на еден од граничните премини во државата.

Јавното обвинителство најави прес-конференција во врска со случајот со апсењето на Боки 13.

Related posts

Leave a Comment