ХРОНИКА

Убиството кое МВР и Ковачевски го кријат(ВИДЕО)

 

На интернет се појави снимка од надзорните камери, на кои се гледа трагичниот настан пред клубот „Привилиџ“ во Скопје, во кој животот го загуби хрватскиот ракометар Денис Тот.

Од снимката јасно се гледа дека младиот ракометар е крвнички претепан пред клубот.

Како што е познато, дали намерно или поради лоша координација, надлежните институции се обидоа да го прикријат настанот, но потоа вистината сепак излезе на виделина.

 

Related posts

Leave a Comment