Свет

Ужас во Канзас, вооружен напаѓач уби четири лица во еден бар(Видео)

Четири лица загинаа, а пет се повредени при пукање во Канзас Сити. Полицијата го бара напаѓачот.

Пукањето се случило во еден бар, а полицијата соопшти дека пронашла четворица мртви, пренесува Си-Ен-Ен .

 

Петмина од повредените се пренесени во болница и се во стабилна состојба.

Напаѓачот сè уште не е пронајден затоа што велат дека полицијата нема доволно добар опис од осомничениот.

Полицијата ги прегледува снимките од надзорот околу местото на пукањето, а се уште се чека на налог за претрес како би се извршил увид во кафеаната.

 

 

 

Related posts

Leave a Comment