Свет

Украински диверзанти убиени додека се обидувале да го преминат Днепар (ВИДЕО)

Група украински диверзанти е уништена додека се обидувала да го премине Днепар во областа Херсон.

Ова го соопшти официјалниот претставник на Министерството за одбрана на Руската Федерација Игор Конашенков.

Тие истакнаа дека руските војници пронашле група саботери на брод.

„ Диверзантско-извидувачка група на вооружените сили на Украина беше уништена во областа на населбата Днепровскоје, регионот Керсон, при обид со брод да премине на левиот брег на реката Днепар “, Руската одбрана. Се вели во соопштението на Министерството.

Конашенков, исто така, рече дека руската армија уништила магацин со оружје и воена опрема на Вооружените сили на Украина во Краматорск во ДНР.

 

 

 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment