Свет

Украинците во Харков брутално тепаат заробен војник на Донбаската Република(ВИДЕО)

СТРАШНА снимка од злоупотреба на затвореници во Харков. Војникот на ДНР го избегна линчот благодарение на присуството на новинари.

Затвореник од ДНР бил претепан на улица пред новинари во Харков.

Млад човек на кој му биле врзани рацете бил претепан и брутално навредуван од униформирани лица, но и од граѓани на улица. Дури кога забележале дека некој го снима линчот, застанале викајќи „снимаат, не ги чепкајте“.

 

Related posts

Leave a Comment