Свет

УНИШТЕНА ФАБРИКА ЗА МУНИНИЦИЈА КАЈ КИЕВ!

УНИШТЕНА ФАБРИКА ЗА МУНИНИЦИЈА КАЈ КИЕВ!

Руската армија бомбардирала и уништила воена фабрика на периферијата на Киев, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

„ Во текот на ноќта, проектили со висока прецизност уништија фабрика за муниција во близина на Бровари во регионот на Киев “, се вели во соопштението на Министерството на Телеграм

.<p>Mediji su prethodno javili da su eksplozije odjeknule u Kijevu</p>

<p>Mediji su prethodno javili da su eksplozije odjeknule u Kijevu</p>

<p>Mediji su prethodno javili da su eksplozije odjeknule u Kijevu</p>

 

Related posts

Leave a Comment