Регион

УШТЕ ЕДЕН ИНЦИДЕНТ ВО БЕЛГРАДСКО УЧИЛИШТЕ: Поранешна ученичка со кујнски нож повредила врсник и професорка!

ХАОСОТ ПРОДОЛЖУВА!  Уште еден инцидент во белградско училиште - Поранешен ученик со кујнски нож повреди соученик и професорка!

Девојчето Л.И.(15) со нож ги повредило момчето А.Р.(15) и наставничката која се обидела да ја спречи.

Нападнатите не се сериозно повредени. Девојчето донело кујнски нож.

Да потсетиме, седмоодделенецот Коста К.(13) во средата наутро во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар уби осум деца и училишен чувар. Во овој страшен напад, тој сериозно рани неколку негови врсници, како и наставничка по историја.

Related posts

Leave a Comment